servisco.com.pl

Witryna dla osób zainteresowanych tematem logistyki i transportu

Bilet miesięczny- kiedy jego zakup się opłaca?

Nie da się ukryć, że przy obecnych cenach paliwa coraz więcej osób dość poważnie zastanawia się nad możliwością zmiany środka transportu, gdyż oczywiście każdy z nas chce więcej zaoszczędzić. W tym momencie możemy zainteresować się więc albo rowerem albo- dla miłej odmiany- usługami komunikacji miejskiej. Jeśli jednak do pokonania- codziennie- mamy dość duże odległości, to oczywistym jest to, że rower raczej nas nie zainteresuje i zwrócimy się w stronę autobusów, tramwajów czy nawet i pociągów. Wówczas świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że na każdy przejazd- a czasem nawet i na każdą przesiadkę- potrzebny nam będzie ważny bilet. Jego codzienne kupowanie może być dla nas wyjątkowo uciążliwe, wobec tego mam możliwość skorzystania z usługi jaką jest bilet miesięczny. Jednak kiedy warto z niego skorzystać i kto z pewnością powinien zainteresować się jego zakupem?

Wtedy zakup biletu miesięcznego się opłaci!

Zanim przejdziemy do kwestii zakupu usługi jaką jest bilet miesięczny, warto na samym początku zdać sobie sprawę z tego, czym on tak naprawdę jest. Otóż bilet miesięczny, jak sama nazwa wskazuje, uprawnia nas do korzystania z komunikacji miejskiej dokładnie przez miesiąc. Nie ma znaczenia ile razy dziennie będziemy podróżować, a także nie ma znaczenia pora dnia czy nocy. Bilet miesięczny obowiązuje dokładnie na wszystkie linie komunikacji miejskiej jakie tylko dostępne są w danym mieście. Dodatkowo nie mamy ograniczonego czasu podróżowania, a w efekcie sprawia to, że jeśli zdecydujemy się na zakup biletu miesięcznego, wówczas będziemy mogli także cieszyć się niższą ceną każdego, pojedynczego przejazdu. Z pewnością jest to wyjątkowo kusząca propozycja, na którą chętnie przystanie większość z nas. Jednak kiedy rzeczywiście bilet miesięczny będzie opłacalnym rozwiązaniem? Otóż przede wszystkim wtedy, kiedy podróżujemy często komunikacją miejską- kilka razy dziennie lub codziennie. Wówczas nasza cena za jeden przejazd będzie niższa, a my sami nie będziemy musieli martwić się o każdorazowe kasowanie biletu i jego zakup. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że bilet miesięczny (ten)staje się dla nas wyjątkowym udogodnieniem.

Kiedy jednak bilet miesięczny nie będzie najlepszym rozwiązaniem?

Pamiętajmy, że zakup biletu miesięcznego- choć faktycznie znacznie obniża on cenę za jeden przejazd- to mimo wszystko dla większości z nas dalej to będzie dość duży wydatek, szczególnie gdy musimy zapłacić go w formie jednorazowej. Kiedy więc zakup usługi jaką jest bilet miesięczny nie będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem? Otóż przede wszystkim należy tu wskazać na sytuację, w której z komunikacji miejskiej korzystamy w wyjątkowo sporadyczny sposób. Jeśli jeździmy komunikacją miejską raz na tydzień lub nawet i rzadziej, to o wiele lepszym rozwiązaniem niż bilet miesięczny, będzie dla nas po prostu zakup biletów na konkretny przejazd. W tym wypadku śmiało można również wskazać na to, że będzie to również rozwiązanie o wiele bardziej korzystniejsze pod względem ekonomicznym.

Bilet miesięczny- kiedy jego zakup się opłaca?
Przewiń na górę